Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

نسخه دوم حکم مهاجرتی ترامپ قبل از اجرایی شدن متوقف شد!

نسخه دوم حکم مهاجرتی ترامپ قبل از اجرایی شدن متوقف شد! نسخه دوم حکم مهاجرتی ترامپ قبل از اجرایی شدن متوقف شد!

پس از متوقف شدن اولین حکم مهاجرتی ترامپ توسط قاضی اهل سیاتل، ترامپ و اطرافیانش تصمیم گرفتند بجای ارجاع پرونده اول به دادگاه عالی کشور، با ویرایش کردن حکم قدیمی و مرتفع کردن مشکلات حقوقی آن، حکم جدیدی نگارش کنند. مفاد این حکم جدید که پس از حدود ۱ ماه از توقف حکم اول، چند روز پیش منتشر شد، قرار بود که امروز ۱۶ مارس ۲۰۱۷ اجرایی شود. از همان روز انتشار، واکنشهای جامعه حقوقی و قضایی بر حکم جدید منفی بود، و نظرات حاکی از این بود که حکم جدید فقط ظاهری ملایم تر دارد و در بطن، تمام تناقضات آن با قانون اساسی آمریکا هنوز پابرجا می باشد.

در نهایت امروز، و ساعاتی قبل از فرا رسیدن موعد اجرایی شدن حکم دوم ترامپ، یک قاضی از ایالت هاوایی آمریکا، این حکم دوم را نیز غیر قانونی خواند و آنرا بلوکه کرد! آقای دریک واتسون، قاضی اهل هاوایی گفت:"اینکه شخصی همزمان با کل جمعیت یک کشور  با خصومت برخورد کند، از ریشه مشکل دار است."

ترامپ، چند ساعت پس از شنیدن این خبر، در یک سخنرانی اعلام کرد که از حکم اجرایی خود دفاع  خواهد کرد. در حال حاضر و تا زمانی که رای مخالف نظر قاضی واتسون در دادگاه تجدیدنظر صادر نشده، تمام ارگانهای مهاجرتی آمریکا، مانند اداره مهاجرت و سفارتهای آمریکا، پرونده های متقاضیان ایرانی را مطابق قبل و بدون تاخیر بررسی خواهند کرد.

 

بازگشت به بالا