Menu

پاسخ به سوالهای شما مهاجرت به آمریکا از طریق کاری EB3

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: پنج شنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 02:13
پاسخ به سوالهای شما: مهاجرت به آمریکا از طریق کاری EB3 پاسخ به سوالهای شما: مهاجرت به آمریکا از طریق کاری EB3

از بین صدها سوالی که شما عزیزان درباره مهاجرت از طریق EB3 آمریکا  برای ما ارسال کردید چند سؤال زیر را شخصا انتخاب کردم چون به اعتقاد من پاسخ این سوالها بخش مهمی از جزییات این روش مهاجرت را پوشش خواهد داد. همانطور که میدانید مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 یکی از روشهای بسیار مناسب اخذ گرین کارت و اقامت دائم آمریکا می باشد که نیازی به تحصیلات دانشگاهی, سنوات زیاد کاری و از همه مهمتر مدرک زبان انگلیسی ندارد. 

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت آمریکا EB۳

 

  • سوال آقای دانایی:  آیا شرایطی که اعلام کردید سند قانونی دارد ؟ کدام مرجع قانونی ؟ 

این بهترین سوالی است که یک متقاضی مهاجرت به هر کشوری میتواند از وکیل یا شرکت مهاجرتی خود بپرسد. عجیب است اما طی سالهای گذشته بارها اتفاق افتاده که متقاضیان درباره روشهای مهاجرتی شنیده اند و از من سؤال می کنند که چنین برنامه هایی وجود خارجی ندارند. اولین و بهترین پیشنهادی که من به این متقاضیان می دهم این است که همین سؤال آقای دانایی را از شخص یا شرکتی که این روشها را تبلیغ می کند بپرسند. 

مانند تمام روشهای مهاجرت به کانادا و آمریکا (و بقیه کشورهای مهاجر پذیر) توضیحات برنامه مهاجرت به روش EB3 آمریکا در سایت رسمی اداره مهاجرت این کشور منتشر شده است که بهترین مرجع قانونی برای تایید این روش مهاجرتی است. لینک صفحه مربوط به مهاجرت EB3 این است:

http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-third-preference-eb-3

توجه داشته باشید که مهاجرت از طریق EB3 از ۳ طریق قابل انجام است؛ از طریق شغلهای حرفه ای, از طریق شغلهای تخصصی و در نهایت روشی که ما کار می کنیم از طریق اشتغال در شغلهای غیر تخصصی. در لینک بالا به هر ۳ مورد اشاره شده است.     

  • سوال آقای جلیلی: در مورد EB3 چقدر تضمین [قبولی] وجود دارد؟

پاسخ به این سؤال نه تنها برای EB3 بلکه برای تمام روشهای مهاجرتی دیگر کمی دشوار است چون معمولا در بیشتر برنامه های مهاجرتی, کانادا یا آمریکا, تصمیم نهایی به عهده یک افسر مهاجرتی است که در کنار اسناد و مدارک موجود تا حد زیادی اجازه دارد از روی احساس شخصی و برداشتی که از متقاضی در هنگام مصاحبه دارد درمورد پرونده تصمیم بگیرید. چون گفتن هر درصدی هیچ پایه علمی و تخصصی ندارد من از این کار خودداری می کنم اما تلاش خواهم کرد تا با توضیحاتی تا حدی به سؤال آقای جلیلی پاسخ دهم.

درمورد مهاجرت EB3 به دلیل اینکه بسیار کم شرط و ساده است و مدارک بسیار اندکی برای تکمیل پرونده نیاز است احتمال سختگیری افسر مهاجرت بر روی پرونده را بسیار کم می کند. حساسترین مرحله پرونده مهاجرتی EB3 مرحله مصاحبه می باشد. به همین دلیل ما کلاسهای منحصر بفرد و ویژه را برای موکلان خود فراهم کرده ایم و تمام سوالات احتمالی در مصاحبه را در این کلاسها مرور خواهیم کرد.

  • سوال آقای امیر: میشه بپرسم این طرح ( eb3 ) از کی وارد سیاست های آمریکا شده؟و قراره پا برجا بمونه؟

بیش از ۳۰ سال که در برنامه های مهاجرتی آمریکا است. اداره مهاجرت آمریکا هیچ برنامه ای برای تغییر یا منحل کردن EB۳ ندارد.

  • سوال آقای محمود:  آیا شما در رابطه با مهندسی بهرهبرداری نفت نیز میتوانید پیشنهاد کاری تهیه نمایید؟ 

 همه روزه چندین متقاضی مهاجرت EB3 با دفتر ما در تهران یا ونکوور کانادا تماس می گیرند و مانند  آقای محمود سوال می کنند که آیا ما میتوانیم برایشان در زمینه تخصصشان پیشنهاد کاری از کارفرمای آمریکایی تهیه کنیم. جواب این سؤال متاسفانه منفی است.

این سؤال را بخاطر این انتخاب کردم که توضیحاتی درباره انواع مختلف مهاجرت از طریق اشتغال یا EB3 ارایه کنم. همانطور که در سؤال اول به ان اشاره شد, مهاجرت از طریق EB3 از ۳ طریق قابل انجام است؛ از طریق شغلهای حرفه ای, از طریق شغلهای تخصصی و در نهایت روشی که ما کار می کنیم از طریق اشتغال در شغلهای غیر تخصصی. در حال حاضر ما فقط برای شغلهای غیر تخصصی پیشنهاد کاری موجود داریم و بنگاه کاریابی که با ما همکاری دارد در زمینه شغلهای تخصصی و حرفه ای فعالیتی ندارد. توجه داشته باشد که در روش EB3 متقاضی برای فقط ۱۲ ماه تعهد به اشتغال در کار غیر تخصصی مربوطه را دارد و پس از دوره ۱۲ ماهه در هر شهری و هر شغل تخصصی که تمایل داشته باشد میتواند مشغول شود.

  • سوال خانم امیدی: کاری که اونجا پیشنهاد بشه بیمه هست وفورا سر کار میره [همسرم] ؟ وهزینه  رفت به آمریکا با خودمونه؟

بله برای هر دو مورد.

در روش EB3 متقاضی در اصل قبل از ورود به آمریکا به استخدام کارفرمای آمریکایی درمی آید و پس از ورود بلافاصله مشغول به کار با حقوق بعلاوه مزایا و بیمه خواهد شد. هزینه مسافرت به آمریکا و مسکن و زندگی به عهده متقاضی می باشد.

قابل ذکر است که در قرارداد ما به موکلان خود سرویس ویژه ای را ارایه کردیم که طبق این بند قرارداد در چند روز اول رسیدن موکلانمان به شهر مربوطه در آمریکا خدماتی از قبیل خوش آمد گویی و انتقال به هتل از فرودگاه, آشنایی دادن با شهر و مراکز مهم تجاری, تغذیه, مدارس فرزندان و غیره, و همینطور کمک به اسکان و یافتن مسکن مناسب در منطقه خوب شهر و نزدیک محل کار ارایه خواهد شد.

  • سوال آقای وکیلی: این ویزا بعد از 1 سال باطل می شود و باید کشور ترک شود؟ 

خیر. بر خلاف ویزاهای موقت کاری که معمولا ۱ ساله می باشند, در برنامه مهاجرتی Eb۳ به متقاضیان ویزای اقامت دائم ارایه می شود. چند روز پس از ورود متقاضیان به آمریکا به ایشان گرین کارت غیر مشروط آمریکا که بهترین نوع گرین کارت آمریکا می باشد اعطاء خواهد شد. متقاضی پس از اتمام تعهد ۱ سال اشتغال, مانند هر شهروند آمریکایی دیگری, می تواند مشغول به هر کار دیگری از قبیل تحصیل, اشتغال در شغل جدید در هر زمینه ای, افتتاح بیزنس و غیره شود. همچنین متقاضی می تواند در هر شهر دیگری از آمریکا  که مایل باشد مستقر شود. متقاضیEB۳ دارای گرین کارت پس از ۵ سال می تواند شهروند آمریکا شود و پاسپورت این کشور را دریافت کند.

 

بازگشت به بالا