Menu

اطلاعات و جزییات درباره مهاجرت به آمریکا از طریق کار EB3

مهاجرت به امریکا از طریق کار یا همان EB3 با نام انگلیسی "Employment-Based Immigration: Third Preference EB-3" از روشهای قانونی مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم (گرین کارت) آمریکا محسوب می شود. در این روش که از کم شرط ترین روشهای مهاجرت موجود در دنیا است, متقاضی که از لحاظ روحی و فیزیکی سالم بوده و سوء پیشینه ندارد برای واجد شرایط بودن فقط نیاز به یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی دارد. پیشنهادهای کاری مناسب روش EB3 معمولا شغلهای غیر مدیریتی در زمینه های صنعتی, خدمات و فروش می باشد. متقاضیان با هر سابقه تحصیلی و شغلی می توانند از این روش اقدام کنند.

لینک زیر از وبسایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا می باشد که توضیحات اداره مهاجرت درباره مهاجرت از طریق EB3 می باشد:

http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-third-preference-eb-3

 

شرايط مهاجرت به آمریکا از طریق کار EB3:

  • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای آمریکایی (پیشنهاد کاری را ما برای شما تهیه می کنیم)
  • تعهد به کار برای کارفرمای پرونده و در شغل مربوطه به مدت 1 سال
  • سلامت فیزیکی و روحی
  • عدم سوء پیشینه
  • شرکت در مصاحبه حضوری در ترکیه یا دبی

 

هزينه تشكيل پروندها:

مبالغ ذکر شده که به دلار آمریکایی می باشد کلیه هزینه های این روش مهاجرت از قبیل هزینه های مربوط به ارگانهای کاریابی, تشکیل پرونده حقوقی ویزای EB3 و هزینه های قابل پرداخت به اداره مهاجرت آمریکا (اپلیکیشن فی) را پوشش می دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد هزینه ها و جزییات پرداخت لطفآ با دفتر تهران به شماره ٨٨٥٦٥٠٧١ تماس بگیرید. 

قوانین استرداد وجه پرداختی توسط موکل

در صورت عدم قبولی پرونده، تمام وجوه پرداختی توسط متقاضی با کسر فقط ۱۰۰۰$ تا ۵۰۰۰$ (با توجه به میزان پیشرفت پرونده) به متقاضی استرداد خواهد شد.*

*برای شغلهای کار در رستوران فست فود مبلغ قابل استرداد برابر با تمام وجوه پرداختی توسط متقاضی با کسر ۲۰۰۰$ تا ۸۰۰۰$ (با توجه به میزان پیشرفت پرونده) خواهد بود.

 

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت روش EB3

 

روند موفقیت آمیز پرونده های EB3 تا از تیر ماه ۱۳۹۳ تا تیر ماه ۱۳۹۴

از مهمترین مراحل بررسی پرونده های EB3 قسمت وزارت کار است که نتیجه مطلوب در این مرحله اخذ گواهی اشتغال توسط این ارگان می باشد. در یکسال گذشته پیشنهادهای کاری مورد نیاز برای پرونده های EB3 ابتدا توسط کارخانه تولید فراورده های گوشتی House of Reaford و پس از چند ماه توسط ۲ کارفرمای دیگر (شرکت خدماتی Defender و فست فود زنجیره ای پیتزا هات) ارایه شدند. در زیر گزارش رسمی از سوی وزارت کار آمریکا برای هر یک از کار فرمایان آمده است که تعداد گواهی های اشتغال صادر شده مستقیم (بدون نیاز به بازبینی) تا تاریخ امروز (۱۴ تیر ۱۳۹۴) را گزارش می دهد.

 کارخانه تولید فراورده های گوشتی House of Reaford

از تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۳ تا تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۴ تعداد ۲۴۲ پرونده EB3 دارای پیشنهاد کاری از این کارفرما بدون نیاز به بازبینی و در کمتر از ۷ ماه پس از تشکیل پرونده موفق به دریافت گواهی اشتغال از وزارت کار آمریکا شده اند. شایان ذکر است، به دلیل سرعت بی سابقه بررسی پرونده در اداره مهاجرت آمریکا، اولین پرونده های ارسالی EB3 از ایران که حدود ۱۱ ماه پیش ارسال شده بودند، دعوت نامه مصاحبه دریافت کرده و هم اکنون در انتظار موعد مصاحبه می باشند. این یعنی بلافاصله پس از دریافت گواهی اشتغال از وزارت کار که در صورت عدم نیاز به بازبینی حدود ۶ ماه و درصورت بازبینی حدود ۱۴ تا ۱۸ ماه زمان خواهد برد میتوان برای متقاضی وقت مصاحبه گرفت. لینک زیر یک نمونه از متقاضیان ایرانی موفق به دریافت گواهی اشتغال با حمایت این کارفرما را نشان می دهد. این لینک رسمی وزارت کار امریکا می باشد:

https://icert.doleta.gov/index.cfm?event=ehLCJRExternal.dspCert&doc_id=3&visa_class_id=6&id=901845

 

شرکت خدماتی Defender

از تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ تا تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۴ تعداد ۱۱ پرونده EB3 دارای پیشنهاد کاری از این کارفرما بدون نیاز به بازبینی و در کمتر از ۷ ماه پس از تشکیل پرونده موفق به دریافت گواهی اشتغال از وزارت کار آمریکا شده اند. لینک زیر یک نمونه از متقاضیان ایرانی موفق به دریافت گواهی اشتغال با حمایت این کارفرما را نشان می دهد. این لینک رسمی وزارت کار امریکا می باشد:

https://icert.doleta.gov/index.cfm?event=ehLCJRExternal.dspCert&doc_id=3&visa_class_id=6&id=937613 

 

فست فود زنجیره ای پیتزا هات

از تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ تا تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۴ تعداد ۱۵ پرونده EB3 دارای پیشنهاد کاری از این کارفرما بدون نیاز به بازبینی و در کمتر از ۷ ماه پس از تشکیل پرونده موفق به دریافت گواهی اشتغال از وزارت کار آمریکا شده اند. 

 

از آنجا که تعداد پیشنهادهای کاری محدود می باشد برای رزرو یک پیشنهاد کاری هم اکنون اقدام کنید. برای اقدام به تشکیل پرونده می توانید با دفتر تهران به شماره ٨٨٥٦٥٠٧١ تماس بگیرید.
بازگشت به بالا