Menu

مهاجرت به آمریکا به روش EB3

 • نوشته شده توسط 
 • تاریخ آخرین ویرایش: سه شنبه, 19 مرداد 1395 ساعت 11:30
مهاجرت به آمریکا به روش EB3

مهاجرت آمریکا از طریق EB3 چیست؟

برنامه مهاجرتی EB3 آمریکا روشی کاملا قانونی بوده و در حال حاضر یکی از بهترین روشهای مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت است که شرایط سرمایه گذاری در خارج را نداشته و دارای مدرک زبان آیلتس یا تافل نیستند. پس از بررسی پرونده ، اداره مهاجرت آمریکا به متقاضیان و تمام خانواده ایشان گرین کارت دائمی  و سپس پاسپورت همیشگی این کشور را اعطا می کند. در این روش که مخفف عبارت "3 Employment Based" و بمعنی ویزای کاری مجموعه ۳ می باشد، متقاضیان میتوانند از طریق کار در شغلهایی که در آمریکا با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را برای خود و تمام اعضای خانواده خود اخذ کنند. علاوه بر کم شرط بودن، سرعت بالای روند انجام پرونده  از دیگر محاسن این روش می باشد؛ در این روش صدور ویزای نهایی فقط در حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه به طول می انجامد که در مقایسه با بیشتر روشهای مهاجرت دائمی کشورها مهاجرپذیر قابل مقایسه با امریکا(مانند کانادا) به مراتب سریع تر است. مهمترین شرط مهاجرت به آمریکا از طریق  EB3 داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی معتبر است که این پیشنهاد کار باید مورد تایید وزارت کار و همینطور  اداره مهاجرت آمریکا باشد. برای متقاضیان هیچ شرط دیگری از جمله تحصیلات عالیه, مدرک زبان انگلیسی, شرط سنی, شرط مالی یا شرط سرمایه گذاری وجود ندارد.

لینک زیر صفحه ای از وبسایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا، توضیحات اداره مهاجرت درباره این روش مهاجرتی می باشد:

http://www.uscis.gov/working-united-states/permanent-workers/employment-based-immigration-third-preference-eb-3

برخی از ویژگیهای برجسته مهاجرت به روش EB3 به شرح زیر می باشد:

 • بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • بدون نیاز به تحصیلات عالیه
 • بدون نیاز به سابقه کار تخصصی 
 • بدون نیاز به سرمایه گذاری
 • بدون شرط سنی
 • بدون شرط مالی
 • درصد قبولی بسیار بالا
 • سرعت پردازش نسبتا بالا
 • گرین کارت آمریکا برای تمام اعضای خانواده
 • شهروندی و پاسپورت آمریکا برای تمام اعضای خانواده
 • مهاجرت به آمریکا به همراه شغل تضمین شده با درآمد مناسب
 • بهره مندی متقاضی اصلی و همراهان از تمام حقوق شهروندی آمریکایی

 

مهمترین شرط مهاجرت EB3 = داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبر آمریکایی 

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، مهمترین مدرک به منظور تشکیل پرونده مهاجرت EB3، یک پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای آمریکایی می باشد. از لحاظ حقوقی، نه تنها پیشنهاد کاری مذکور باید مورد تایید وزارت کار آمریکا باشد بلکه کارفرمای ارایه دهنده این پیشنهاد کاری نیز بر اساس قوانین وزارت کار باید واجد شرایط استخدام نیروی کار خارجی باشد. یافتن کارفرمایان آمریکایی که واجد شرایط بوده و نیاز به استخدام پرسنل خارجی دارند و همینطور اخذ تاییدیه وزارت کار برای این پیشنهاد های کاری پروژه ای تخصصی و زمانبر بوده و نیاز به همکاری گروهی چندین تیم باتجربه و متخصص در زمینه های اقتصاد، کاریابی و حقوقی ایالات متحده آمریکا دارد. 

شرکت خدمات مهاجرت ایمی گلوب با همکاری گسترده با معتبر ترین و با تجربه ترین شرکتهای بین المللی و موسسات حقوقی آمریکایی، دهها پرونده مهاجرتی EB3 را از سال ۲۰۱۴ با موفقیت ارسال کرده و در مراحل مختلف پروسه، قبولی بیش از ۹۰% برای موکلین خود کسب کرده است.

پیشنهادهای کاری موکلین ما از سوی معتبرترین و بزرگترین کارفرمایان آمریکایی ارایه شده اند. رستوران زنجیره ای پیتزا هات با مجموع ۱۶۰,۰۰۰ پرسنل استخدامی و فست فود بین المللی برگر کینگ با مجموع ۱۳,۰۰۰ شعبه در سرتاسر دنیا دو نمونه از این کارفرمایان هستند. از دید حقوقی و همچنین آماری، در مهاجرت EB3 در اختیار داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان معتبر با پشتوانه مالی مستحکم(مانند شرکت پیتزا هات و برگر کینگ) احتمال قبولی پرونده متقاضیان  را به مراتب بالا میبرد. 

شهرهای قابل انتخاب

شهرهای قابل انتخاب برای متقاضیان مهاجرت EB3 بستگی به محل شغل انتخابی ایشان دارد.  در ۱۶ ماه گذشته همواره به تعداد شهرهای آمریکایی قابل انتخاب متقاضیان اضافه شده است. در حال حاضر حدود ۲۰ شهر در ۱۰ ایالت از آمریکا موجود می باشد (تعداد شهرهای موجود برای انتخاب بسته به  تعداد و نوع پیشنهادات کاری در هر ماه متغیر است) برخی از این شهرها عبارتند از هیوستون، سن آنتونیو و دالاس در ایالات تگزاس و همینطور شهرهای اصلی ایالاتی همچون ویرجینیا، فلوریدا، کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی، جورجیا (شهرآتلانتا)، ایلینویز(شهر شیکاگو) و ایالت دی سی (شهر واشنگتون پایتخت آمریکا). بدلیل محدودیت در ظرفیت پذیرش شهرهای اصلی و بزرگ با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت یک پیشنهاد کاری در شهر مورد نظر شما برایتان رزرو شود.

شهرهای مهاجرت آمریکا EB3

 

زمانبندی مراحل حقوقی مهاجرت آمریکا به روش EB3

در حال حاضر مهاجرت EB3 از سریعترین روشهای اخذ ویزای اقامت دائم و گرین کارت آمریکا می باشد. در شرایط معمولی پرونده متقاضیان این روش از زمان تشکیل پرونده تا زمان اخذ ویزای نهایی در حدود ۱۸ ماه زمان می برد. از مهمترین مراحل پروسه پرونده، مرحله سوم یعنی دریافت گواهی اشتغال متقاضیان در وزارت کار آمریکا می باشد که حدود ۷ ماه پس از تشکیل پرونده خواهد بود. صدور گواهی اشتغال توسط وزارت کار آمریکا به منزله تایید صحت پیشنهاد کاری و صلاحیت کارفرمای آمریکایی توسط این ارگان می باشد که کلیدی ترین عامل موفقیت نهایی پرونده ها می باشد. در زیر مراحل حقوقی و زمانبندی این روش مهاجرتی در غالب دیاگرام بصری خدمت شما ارایه شده است. دیاگرام زیر بر اساس پیشرفت پرونده های واقعی متقاضیان مهاجرت EB3 که از اوایل تابستان ۱۳۹۳ تا کنون از ایران ارسال شده اند طراحی شده و به هیچ وجه برگرفته از اطلاعات فرضی یا تئوری های حقوقی نمی باشد.

 

 روند موفقیت آمیز پرونده های موکلین شرکت ایمی گلوب 

اولین مرحله پردازش پرونده های مهاجرت EB3 مرحله بررسی در وزارت کار آمریکا می باشد. نتیجه مطلوب در این مرحله صدور گواهی اشتغال (Labor Certificate) توسط وزارت کار آمریکا می باشد. نتیجه مطلوب تر صدور این گواهی اشتغال بدون نیاز به بازبینی می باشد که در این صورت پرونده متقاضیان در کمتر از ۶ ماه توسط وزارت کار آمریکا بررسی شده و گواهی اشتغال به متقاضی اعطاء می شود. با در دست داشتن گواهی اشتغال، پرونده متقاضی به منظور صدور ویزا به اداره مهاجرت آمریکا ارجاع می شود. تصویر زیر درصد قبولی موکلین شرکت ایمی گلوب در مرحله وزارت کار آمریکا را نشان می دهد.

 

 

نتایج درخشان، اثباتی برای اعتبار پیشنهادهای کاری در موکلین ما 

مهمترین عامل قبولی در روش EB3 داشتن کارفرمای معتبر و واجد شرایط می باشد. در اصل، در این روش مهاجرتی شرایط کارفرما و شغل پیشنهادی، نقش مهمتری در نتیجه پرونده و تصمیم نهایی برای صدور ویزای متقاضی دارد تا شرایط خود متقاضی. همانطور که به آن اشاره شد وظیفه بررسی شرایط کارفرما و پیشنهاد کاری را وزارت کار برعهده دارد. این ارگان در دوره ۶ ماهه بررسی دقیقی را بر روی پرونده انجام داده و مواردی از قبیل واجد شرایط بودن کارفرما از لحاظ مالی برای استخدام نیروی خارجی و همچنین اطمینان از عدم وجود نیروی کار آمریکایی که متقاضی شغل پیشنهاد شده به نیروی کار خارجی  باشد را بررسی و نتیجه را اعلام میکند. نتیجه بررسی وزارت کار در ۳ حالت به متقاضی (یا وکیل ایشان) اعلام می شود. بهترین حالت قبولی مستقیم و بدون نیاز بازبینی می باشد. حالت بعد "بازبینی" می باشد که معمولا بصورت کاملا رندوم یا شانسی از میان پرونده ها برخی برای بازبینی گزینش می شوند. در این حالت وزارت کار برای بررسی بیشتر پرونده مدارک اضافی درخواست می کند و شایان ذکر است که بیشتر پرونده ها پس از بازبینی قبول می شوند. و حالت آخر نیز مردودی یا رجکت شدن پرونده می باشد.  نتایج درخشان پرونده های موکلان ما با بیش از ۹۰% قبولی بدون بازبینی و عدم مردود شدن حتی ۱ پرونده، اثبات کننده اعتبار و واجد شرایط بودن کارفرمها و پیشنهاد های کاری موکلین ما می باشد.
 

پذیرش پرونده مهاجرت EB3 برای سال ۲۰۱۶ با ظرفیت بسیار محدود آغاز شد.

قبل از تکمیل ظرفیت، برای تشکیل پرونده نوبت رزرو کنید.
بازگشت به بالا