Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

مهاجرت به کانادا به روش استانی

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: شنبه, 24 اسفند 1398 ساعت 22:44 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
مهاجرت به کانادا به روش استانی مهاجرت به کانادا به روش استانی

طبق قوانین مهاجرت کانادا، هر یک از استانهای کانادا قادرند به منظور پیشرفت اقتصادی و رونق بازار کار در استان مربوطه به صورت مستقل اقدام به پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا کنند. PNP یا برنامه های مهاجرتی استانی، معمولا فرآیند مهاجرت کانادا را تسریع می کنند و توسط تمام استان های کانادا ارائه می شوند. هرچند شرایط و ویژگیهای روشهای مهاجرت PNP در هر استانی کاملا با استان دیگر تفاوت دارد اما بطور کلی به دو دسته تخصصی استانی و کارآفرینی تقسیم می شوند:

  • برنامه متخصصان مشاغل استانی معمولا نیاز به پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی در استان مربوطه دارد. پس از احراز شرایط استانی، پروسه پذیرش از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) فدرال انجام می شود. در حال حاضر در سیستم گزینش اکسپرس اینتری داشتن قبولی از هر یک از استانهای کانادا، امتیاز متقاضی را ۶۰۰ نمره ارتقاء خواهد داد که این امتیاز برای گزینش نهایی و دریافت ویزا کافی می باشد.
  • مهاجرت به روش کارآفرینی (بیزنسی) مناسب افراد دارای تجربه مدیریت یا کسب و کار می باشد. در این روش، متقاضیان می توانند با خرید یک بیزنس یا ارائه طرح توجهی جهت راه اندازی و توسعه یک کسب و کار در استان مربوطه، برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقدام کنند. معمولا پروسه بررسی پرونده در مرحله استانی بسیار سریع است. زمان این فرآیند بسته به استان مربوطه بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد. بعد از قبولی در استان، پرونده باید به تصویب دولت فدرال نیز برسد که این مرحله شامل رسیدگی به مسائلی همچون سوء پیشینه وگواهی پزشکی متقاضیان می باشد.

مهمترین استان هایی که در برنامه استانی شرکت می کنند در زیر آمده اند:

بازگشت به بالا