Menu

روش سرمایه گذاری استان کبک ۲۰۱۶

 • نوشته شده توسط 
 • تاریخ آخرین ویرایش: دوشنبه, 16 فروردين 1395 19:33
نمایی از شهر مونتریال واقع در استان کبک نمایی از شهر مونتریال واقع در استان کبک

پیرو سیاست جذب مدیران و افراد موفق در عرصه اقتصادی از اقصی نقاط دنیا، دولت استانی کبک کانادا هر سال از نزدیک به دو هزار متقاضی واجد شرایط از سراسر جهان (ظرفیت پذیرش در هر سال متغیر است) دعوت می کند تا برای مهاجرت به کانادا از طریق انجام سرمایه گذاری نقدی درخواست کنند. اداره مهاجرت کبک معمولا در دوره زمانی چند ماهه که از قبل اعلام می کند اقدام به پذیرش پرونده متقاضیان کرده و به محض دریافت پرونده به تعداد کافی و تکمیل ظرفیت پذیرش سالانه، با انتشار اعلامیه ای پذیرش پرونده را متوقف می کند. با قبولی نهایی پرونده، دولت کانادا به متقاضی اصلی ، همسر وی و تمام فرزندان زیر ۱۹ سال ایشان ویزای اقامت دائم و غیر مشروط کانادا را اعطا می کند. پس از ۴ سال اقامت در کانادا، همه اعضای خانواده، واجد شرایط اخذ شهروندی همیشگی و دریافت پاسپورت کانادایی خواهند شد. 

خبر: نحوه پذیرش پرونده در سال ۲۰۱۶ 

بر اساس اعلامیه اخیر اداره مهاجرت استان کبک، پذیرش پرونده های مهاجرت سرمایه گذاری کبک در سال ۲۰۱۶  از ۳۰ ماه می ۲۰۱۶ (۱۰ خرداد ۱۳۹۵) آغاز شده و تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ (۱۰ اسفند ۱۳۹۵) ادامه خواهد داشت. ظرفیت پذیرش پرونده در سال ۲۰۱۶ با افزایش حدود ۱۰ درصدی تعداد ۱۹۰۰ پرونده می باشد. شایان ذکر است که پذیرش پرونده بدون توجه به تاریخ روز به محض دریافت ۱۹۰۰ پرونده متوقف خواهد شد. طبق تجربیات گذشته این تعداد ظرفیت پذیرش در حدود ۱ تا ۳ ماه تکمیل می گردد.

 

مزایای روش مهاجرت سرمایه گذاری کبک

 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه 
 • عدم نیاز به تحصیلات عالیه
 • درصد بالای قبولی پرونده ها (در صورت کامل و بی نقص بودن پرونده!)
 • ارائه  ویزای کانادا به تمام اعضای خانواده بدون هزینه اضافی 
 • دریافت اقامت دائم بدون هیچ شرط کارآفرینی پس از ورود به کانادا
 • دریافت شهروندی همیشگی کانادا و پاسپورت این کشور برای تمام اعضای خانواده
 • بهره مندی از مزایای زندگی در کانادا برای تمام اعضای خانواده مانند بیمه درمان رایگان، مدارس دولتی رایگان، دسترسی به بهترین دانشگاه های دنیا با شهریه بسیار مناسب، امکان سفر به بیشتر کشورهای دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا، ثبت شرکت و افتتاح بیزنس کانادایی و غیره.

 

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری کبک

 • داشتن ۲ سال سابقه مدیریت در ۵ سال گذشته. تعریف حقوقی اداره مهاجرت کبک از سابقه مدیریت اینگونه می باشد که متقاضی باید حداقل ۲ سال  در مجموعه ای تجاری, صنعتی, خدماتی یا کشاورزی در پست مدیریتی سابقه فعالیت داشته باشد. پست مدیریتی از دیدی حقوقی به این معناست که در این پست وظایفی همچون مدیریت مالی, مدیریت منابع انسانی و مدیریت تجارتی (خرید و فروش اجناس یا مواد خام) با نظارت و کنترل متقاضی انجام شده باشد.
 • اثبات مالکیت دارایی منقول و غیر منقول به ارزش حداقل ۱ میلیون و ششصد هزار دلار کانادایی (حدودا معادل ۴ میلیارد تومان). املاک سند دار، وجوه نقد در بانک، اوراق بهادار و سهام و داراییهای ثابت شرکت یا کسب متقاضی از بهترین موارد اثبات دارایی های متقاضی محسوب می شوند. از لحاظ حقوقی ارزش دلاری مواردی مانند طلا و جواهرات زینتی، خودرو، املاک قولنامه ای، طلب های غیر رسمی از اشخاص یا شرکتها و غیره به عنوان دارایی های متقاضی محسوب نمی شوند. شایان ذکر است تمام املاک و داراییهای به نام همسر نیز به عنوان دارایی متقاضی اصلی محسوب می شوند.
 • تعهد به انجام سرمایه گذاری نقدی به میزان ۲۲۰،۰۰۰$ دلار کانادایی بدون بازگشت یا ۸۰۰،۰۰۰$ دلار کانادایی با بازگشت بدون سود پس از ۵ سال. پس از بررسی پرونده و اعلام قبولی نهایی پرونده در اداره مهاجرت کبک، و برای ارجاع پرونده برای صدور ویزای نهایی، اداره مهاجرت کبک از متقاضی قبول شده دعوت خواهد کرد که تعهد سرمایه گذاری خود را انجام دهد. اداره مهاجرت کبک تعداد نزدیک به ۲۰ ارگان مالی مورد تایید و اطمینان خود را بطور رسمی به عنوان مجریان مالی برای مهاجرت سرمایه گذاری کبک معرفی کرده است. مطابق قوانین اداره مهاجرت، متقاضیان باید تعهد سرمایه گذاری خود را از طریق یکی از این موسسات مالی معرفی شده انجام دهند. این موسسات مالی هزینه های بانکی، و سود ۵ ساله انجام سرمایه گذاری ۸۰۰،۰۰۰$ دلاری درخواست شده از سوی دولت کبک را از متقاضیان در قالب یک پرداخت ۲۲۰،۰۰۰$ دلاری دریافت کرده و خود طرف حساب دولت کبک می شوند. 

 

زمان انجام پروسه از ابتدا تا دریافت ویزای نهایی 

مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک حدود ۲۴ ماه زمان می برد.  پرونده مهاجرتی سرمایه گذاری کبک توسط دو ارگان دولتی کانادایی بررسی میشود.  در مرحله اول در اداره مهاجرت کبک بررسی می شود و پس از قبولی در استان برای صدور ویزای نهایی به اداره مهاجرت فدرال ارجاع می شود. سرعت بررسی پرونده ها در مرحله استانی (در اداره مهاجرت کبک) همیشه بسیار مطلوب و مطابق پیش بینی ها بوده است. طبق تجربیات سالهای گذشته، در این مرحله، اداره مهاجرت در بازه زمانی ۸ تا ۱۲ ماه تصمیم نهایی خود در ارتباط با پرونده متقاضی را اعلام می کند. با قبولی پرونده در اداره مهاجرت کبک و پس از دریافت نامه قبولی کبک یا اصطلاحا CSQ، پرونده برای صدور ویزای نهایی به اداره مهاجرت فدرال کانادا ارسال می شود. از مهمترین بررسی هایی که دولت فدرال بر روی پرونده انجام می دهد، چک پزشکی و بررسی امنتیی متقاضی اصلی و تمام همراهان ایشان می باشد. براساس تجربیات گذشته و زمان بررسی پرونده های قبلی ما، اگر شرایط غیر منتظره ای همچون بسته شدن ناگهانی سفارت کانادا در سوریه در سال ۲۰۱۲ که تمام پرونده های متقاضیان مهاجرت ایرانی را بررسی می کرد, پیش نیاید, دولت فدرال در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماه نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

 

نحوه تشکیل پرونده

تشکیل و تکمیل پرونده متقاضی ۱۰۰% منطبق بر تعاریف حقوقی ادارات مهاجرت از مواردی همچون سابقه مدیریت, نحوه کسب اموال و اثبات دارایی متقاضی کلیدی ترین عامل موفقیت پرونده مهاجرت سرمایه گذاری کبک می باشد. روند تشکیل کاملترین و بی نقص ترین پرونده مهاجرتی برای شما توسط تیم حقوقی شرکت ایمی گلوب با مدیریت خانم الیزا مشتاقی نژاد به شرح زیر می باشد:

 • ارزیابی کامل شرایط شما در قالب چندین مشاوره حضوری و تلفنی  
 • ارایه لیست مدارک و فرمهای مهاجرتی تماما به زبان فارسی  
 • معرفی شما به کارشناسان رسمی حسابرسی و کارشناسان رسمی املاک معتبر و مورد اطمینان در ایران به منظور کارشناسی املاک شما و تهیه گزارش مالی رسمی برای پرونده شما (هر دو مدرک از مدارک اصلی تکمیل پرونده مهاجرت سرمایه گذاری کبک محسوب می شوند.)
 • انتصاب مشاورمهاجرت خصوصی برای پرونده شما به منظور راحتی تماس با ما و سرعت بخشیدن و کاهش خطا در تشکیل پرونده. 
 • انجام ۱۰۰% پرونده (از آغاز تا صدور ویزای نهایی) با نظارت و هدایت مستقیم مدیر حقوقی شرکت خانم الیزا مشتاقی نژاد با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری.
 • بررسی تمام جزییات پرونده توسط تیم حقوقی ثانوی متشکل از وکلای با سابقه مهاجرت و افسرهای سابق اداره مهاجرت کبک قبل از ارسال پرونده نهایی به اداره مهاجرت کبک. در این مرحله تمام نقاط ضعف احتمالی پرونده مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز آخرین تغییرات قبل از ارسال نهایی به اداره مهاجرت بر پرونده اعمال خواهد شد.

 

شایان ذکر است بر اساس آمار و تجربیات سالهای گذشته، از ظرفیت پذیرش ۱۹۰۰ پرونده ای اعلام شده برای سال ۲۰۱۶، در همان روزهای اول شروع پذیرش تعداد ۱۳۳۰ از ظرفیت پذیرش توسط متقاضیان چینی و هنگ کنگی  تکمیل خواهد شد. ۱۳۳۰ پرونده سقف پذیرش پرونده از کشور چین و هنگ کنگ می باشد که توسط استان کبک تعیین شده است. در نتیجه، ظرفیت پذیرش برای متقاضیان از بقیه دنیا فقط ۵۷۰ پرونده می باشد. با توجه به اینکه اخیرا دولت کبک با بطور جدی صحبت از افزایش ۲۵ درصدی میزان سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۷ را کرده است, برای تشکیل پرونده و اقدام برای پذیرش امسال مهاجرت سرمایه گذاری کبک با ما تماس بگیرید. 

 

آیا برای این روش مهاجرت سرمایه گذاری واجدشرایط هستید؟

برای ارزیابی شرایط خود در این نوع مهاجرت فرم ارزیابی هوشمند ایمی گلوب را تکمیل کنید.

بازگشت به بالا