Menu

آخرین سال پذیرش پرونده به روش تخصصی فدرال کانادا

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: پنج شنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 02:14 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
آخرین سال پذیرش پرونده به روش تخصصی فدرال کانادا آخرین سال پذیرش پرونده به روش تخصصی فدرال کانادا

بنابر اظهارات اداره مهاجرت کانادا پس از پایان دوره پذیرش پرونده مهاجرت از طریق تخصصی فدرال امسال (پایان سال ٢٠١٤) این ارگان دیگر به سبک قدیم پرونده متقاضیان مهاجرت از این طریق را پذیرش نخواهد کرد. از ژانویه سال ٢٠١٥ مقارن با ١١ دی ١٣٩٣، متقاضیان روش تخصصی باید به طریقی جدید که اصطلاحا "Express Entry" یا ترجمه فارسی آن "ابراز علاقه" نام دارد اقدام کنند. برای مقایسه روش فعلی پذیرش پرونده های تخصصی فدرال با روش Express Entry روند پردازش هر دو روش را توضیح میدهم:

روش فعلی پذیرش پرونده های تخصصی فدرال که فقط تا پایان امسال ادامه خواهد داشت

در این روش هر شخصی از هر کشوری در صورت واجد شرایط بودن میتواند پرونده تشکیل داده و درخواست مهاجرت کند. پس از تکمیل و ارسال پرونده و به محض دریافت پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا یک نوبت برای این شخص متقاضی در اداره مهاجرت ثبت خواهد شد. اگر در هنگام این نوبت ظرفیت پذیرش مهاجرت از طریق تخصصی تکمیل نشده باشد و پرونده نقصی نداشته باشد افسر مهاجرت برای این پرونده یک شماره پرونده (فایل نامبر) صادر خواهد کرد. این روند ادامه خواهد داشت تا وقتی که ظرفیت پذیرش تکمیل شود. ویژگی اصلی روش فعلی پذیرش این است که در صورت تکمیل ظرفیت پذیرش سالانه, حتی اگر شخصی با شرایط بسیار مناسبتر اقدام به ارسال پرونده کند, طبق قانون پذیرش فعلی افسر مهاجرت باید پرونده متقاضیانی را بررسی کند که قبل از تکمیل ظرفیت پرونده ارسال کرده اند, حتی اگر امتیازشان کمتر باشد.

پذیرش پرونده به روش "Express Entry" که از سال ٢٠١٥ آغاز خواهد شد

هرچند جزییات این روش هنوز اعلام نشده است اما به صورت کلی از سال آینده اداره مهاجرت کانادا به همه متقاضیان و علاقمندان مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی این امکان را خواهد داد تا شرایط تحصیلی. کاری, مالی, توانایی زبان و غیره خود را از طریق فرمهای از قبل طراحی شده به اداره مهاجرت کانادا اطلاع دهند. سپس طبق قوانین جدید، اداره مهاجرت فدرال و همینطور استانی به این پایگاه داده که اطلاعات تمام متقاضیان را دارد دسترسی خواهند داشت و بر حسب نیاز روز کشور و استانهای کانادا به انتخاب بهترین متقاضیان خواهند پرداخت.

به نظر غالب کارشناسان و متخصصان مهاجرت کانادا روش جدید پذیرش به سبک Express Entry در عین حال که به نفع متقاضیان برخی از کشورها خواهد بود, به ضرر متقاضیان برخی دیگر از کشورها از جمله متقاضیان ایرانی خواهد بود. به عنوان مثال چون اداره مهاجرت کانادا (مخصوصا در چند سال اخیر) به دانش زبان انگلیسی متقاضیان اهمیت بسیار زیادی قائل است انتظار میرود متقاضیان کشورهایی که زبان ملی کشورشان انگلیسی است (مانند آفریقای جنوبی, ایرلند, اسکاتلند, غیره) یا محاوره به زبان انگلیسی در کشورشان مرسوم تر است (فیلیپین, هند, غیره ) از نظر اداره مهاجرت کانادا در الویت قرار گیرند. امتیازات دیگری هم وجود دارد که متقاضیان برخی کشورها نسبت به متقاضیان ایرانی دارند؛ برای مثال سیستم تحصیلی عالی برخی از کشورها مانند کانادا است و متقاضیان از این کشورها نیاز به تطبیق تحصیلی ندارند.

با توجه به مطالبی که به ان اشاره شد اگر شما متقاضی مهاجرت به کانادا هستید و امسال واجد شرایط مهاجرت از طریق تخصصی فدرال هستید, فرصت را از دست ندهید و هر چه سریعتر اقدام به تشکیل و ارسال پرونده کنید.

آیا می دانید واجد شرایط کدام روش مهاجرت هستید؟

بازگشت به بالا