Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

تاریخهای مهم و آخرین مهلت پذیرش روشهای مهاجرت به کانادا در١٣٩٣

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: پنج شنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 02:14 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
تاریخهای مهم و آخرین مهلت پذیرش روشهای مهاجرت به کانادا در١٣٩٣ تاریخهای مهم و آخرین مهلت پذیرش روشهای مهاجرت به کانادا در١٣٩٣

تخصصی فدرال

مهلت ارسال مدارک: ١٠ دی ١٣٩٣

همانطور که در مقالات قبل به ان اشاره کردیم, امسال آخرین سالی است که اداره مهاجرت کانادا پرونده مهاجرت به روش تخصصی فدرال پذیرش میکند و از سال بعد برنامه مهاجرتی جدیدی جایگزین روش پر طرفدار و بسیار مناسب تخصصی فدرال خواهد شد. (درباره این موضوع بیشتر اینجا بخوانید). آخرین مهلت برای ارسال پرونده تخصصی فدرال ٣١ دسامبر سال جاری میلادی مصادف با ١٠ دی ماه ١٣٩٣ میباشد (از امروز حدود ٣ ماه و چند روز دیگر). نکته مهم قابل توجه علاقه مندان به تشکیل پرونده برای این روش اینکه یکی از مدارکی که باید قبل از ارسال پرونده تهیه گردد مدرک گزارش ارزیابی تحصیلی توسط ارگانهای کانادایی تعیین شده از سوی اداره مهاجرت میباشد. در حال حاضر فرایند اخذ این گزارش از ابتدا تا پایان حدود ١ تا ٢ ماه به طول میانجامد. این زمان برای رشته های پزشکی کمی بیشتر است. مدرک مهم دیگری که باید تا قبل از ارسال پرونده تهیه گردد و تهیه ان در صورت نداشتن میتواند وقت گیر باشد مدرک زبان ایلتس میباشد. هرچند در ایران تقریبا هر ماه امتحان ایلتس برگزار میشود, اما هرچه به آخرین مهلت ارسال پرونده مهاجرت تخصصی فدرال نزدیکتر میشویم ظرفیت ثبت نام امتحان ایلتس زودتر تکمیل شده و ثبت نام دشوارتر میشود. پیشنهاد ما این است که در صورت واجد شرایط بودن در این روش مهاجرتی و با توجه به ظرفیت بالای باقیمانده در آخرین سال پذیرش تخصصی فدرال حتما برای تشکیل پرونده اقدام بکنید, اما با توجه به نکاتی که درباره محدودیت زمان به آنها اشاره شد هر چه زودتر اقدام کنید که هم به خود زمان کافی بدهید و هم به وکیل خود تا پرونده ای بی نقص برای شما تشکیل شود. برای تشکیل پرونده با ما تماس بگیرید.

سرمایه گذاری کبک کانادا

مهلت ارسال مدارک: ١٠ بهمن ١٣٩٣

پس اعمال آخرین تغییرات توسط اداره مهاجرت استان کبک زمان و چگونگی پذیرش برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک اعلام شد (درباره این موضوع بیشتر اینجا بخوانید). بر اساس این تغییرات اداره مهاجرت کبک به مدت فقط ٢٥ روز از سراسر دنیا پرونده متقاضیان مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک را پذیرش خواهد کرد. اولین روز پذیرش ٥ ژانویه سال ٢٠١٥ مصادف با ١٥ دی ١٣٩٣ خواهد بود و پس ٢٥ روز, پذیرش در روز ٣٠ ژانویه ٢٠١٥ مصادف با ١٠ بهمن ١٣٩٣ متوقف خواهد شد. هرچند زمان نسبتا کمی (از امروز کمی بیشتر از ٣ ماه) تا پایان پذیرش امسال پرونده های سرمایه گذاری کبک باقی مانده است اما بدلیل تغییرات عمده و سادگی تشکیل پرونده و مختصر بودن مدارک مورد نیاز برای تشکیل و ارسال پرونده در مرحله اول، به راحتی میتوان کل یک پرونده سرمایه گذاری کبک را در چند روز تکمیل کرد. در روش قبلی تکمیل پرونده سرمایه گذاری حداقل ٢ تا ٣ ماه به طول می انجامید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک یکی از کم شرط ترین روشهای مهاجرت به کانادا و یکی از کم هزینه ترین روشهای مهاجرت بیزنسی یا سرمایه گذاری دنیاست. برای تشکیل پرونده با ما تماس بگیرید.

نیروی متخصص نوا اسکوشیا

مهلت ارسال مدارک: حدودا اواخر فروردین ١٣٩٤

اولین دوره پذیرش مهاجرت از طریق نیروی متخصص استان نوا اسکوشیا که روش تخصصی استانی محسوب میشود از اواخر اسفند ١٣٩٢ آغاز و پس کمتر از ٢ ماه در اوایل اردیبهشت ١٣٩٣ پایان یافت. شرایط مهاجرت نیروی متخصص نووااسکشیا تا حدی شبیه به روش مهاجرت تخصصی فدرال بوده با این تفاوت که نمره ایلتس مورد نیاز برای واجد شرایط شدن در مهاجرت نیروی متخصص نووااسکشیا حدود ١ نمره از روش تخصصی فدرال کمتر و متقاضیان در صورت سابقه کار در شغلهای اعلام شده با ایلتس ٥ هم امکان اقدام داشتند. اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا اعلام کرده است که از ابتدای سال میلادی جدید (٢٠١٥) مصادف با ١٠ دی ماه ١٣٩٣ برای بار دوم پرونده مهاجرت نیروی متخصص نووااسکشیا پذیرش خواهد کرد که به دلیل ظرفیت کم احتمالا مانند سال قبل دوباره در کمتر از ٢ ماه ظرفیت پذیرش تکمیل خواهد شد. متقاضیان میتوانند پرونده خود را تا حد زیادی تا قبل از شروع پذیرش سال ٢٠١٥ تکمیل کنند تا بلافاصله پس از شروع پذیرش، پرونده خود را ارسال و شانس پذیرش پرونده خود را بالا ببرند.  تشکیل پرونده کامل و بی نقص مهاجرت به روش نیروی متخصص نوا اسکوشیا حدود ٢ هفته تا ١ ماه زمان نیاز دارد. برای تشکیل پرونده با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات درباره جزییات تکمیل پرونده برای مهاجرت از طریق تخصصی فدرال, سرمایه گذاری کبک و نیروی متخصص استان نوا اسکوشیا با خانم الیزا مشتاقی نژاد (عضو رسمی جامعه مشاوران مهاجرت کانادا ICCRC شماره عضویت R416015) تماس بگیرید.

بازگشت به بالا