Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

مقایسه روشهای مهاجرت سرمایه گذاری

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: جمعه, 10 فروردين 1397 ساعت 03:28 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
مقایسه روشهای مهاجرت سرمایه گذاری موجود در سال 2015 مقایسه روشهای مهاجرت سرمایه گذاری موجود در سال 2015

برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری از جمله مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک و مهاجرت به روش EB5 آمریکا با برنامه های مهاجرتی کارآفرینی مانند مهاجرت از طریق خرید بیزنس در کانادا (در استان ساسکاچوان, مانیتوبا, کبک و بریتیش کلمبیا) کاملا متفاوت هستند. اگرچه شباهتهایی نیز در شرایط آنها مانند نیاز به مالکیت دارایی بالا, عدم نیاز به مدرک زبان و نیاز به انتقال وجه به منظور سرمایه گذاری در کشور مقصد وجود دارد اما در زمینه های کلیدی مانند مراحل انجام کار, تعهدات متقاضی پس از ورود به کشور مقصد نحوه سرمایه گذاری و هزینه ها بسیار متفاوت می باشند. در جدول زیر بطور کلی این دو زیرمجموعه مهاجرتی مقایسه شده اند:

  برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاری برنامه های مهاجرتی کارآفرینی
سابقه مدیریت مورد نیاز ۰ تا ۲ سال بیشتر از ۲ سال
میزان املاک منقول/غیر منقول مورد نیاز ۱ تا ۲ میلیون دلار زیر ۱ میلیون دلار
میزان وجه سرمایه گذاری مورد نیاز $۳۵۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰$ $۱۰۰,۰۰۰ تا ۴۰۰,۰۰۰$
نوع سرمایه گذاری سرمایه گذاری نقدی خرید بیزنس 
برگشت سرمایه گذاری بدون برگشت (کانادا) -  با برگشت (آمریکا) مالکیت بیزنس خریداری شده
نوع ویزای اعطایی همیشه اقامت دائم  هم اقامت موقت و هم اقامت دائم
تعهدات متقاضی پس از مهاجرت متقاضی هیچ تعهدی ندارد مدیریت بیزنس و زندگی در استان
زمان تکمیل پرونده از شروع تا اخذ ویزا کمتر از ۲ سال  ۲ تا ۳ سال 
شرایط زبان انگلیسی ندارد  ندارد ولی مدرک امتیاز دارد 
شرایط تحصیلی ندارد  ندارد 
شرایط سابقه کار ندارد  دارد 
مصاحبه دارد  دارد 
نیاز به سفر به کشور مقصد قبل از قبولی خیر  بله (بجز برنامه جدید ساسکاچوان)
احتمال قبولی خیلی بالا  بالا 

 در مقاله های قبلی درباره انواع برنامه های مهاجرت کارآفرینی توضیحات مفصلی ارایه شده است. در حال حاضر بهترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری از سوی دو کشور کانادا و آمریکا ارایه می شوند. 

 برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

کانادا در سال ۲۰۱۵ دو برنامه مهاجرت سرمایه گذاری ارائه می کند؛ مهاجرت سرمایه گذاری فدرال جدید و مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک. در روش سرمایه گذاری فدرال جدید که در حال حاضر به صورت آزمایشی برقرار است، متقاضی باید به میزان ۱۰ میلیون دلار دارایی داشته و مبلغ ۲ میلیون دلار را برای مدت ۱۵ سال نزد موسسات و بنگاههای سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا بسپرد. با وجود روش سرمایه گذاری استان کبک که به مراتب کم هزینه تر و کم ریسک تر می باشد, کمتر کسی برای روش فدرال اقدام می کند و به همین دلیل به جزییات این روش نخواهیم پرداخت. (این روش در حال حاضر پذیرش ندارد!)

مهاجرت سرمایه گذاری کبک همیشه به عنوان یکی از بهترین و کم هزینه ترین روشهای مهاجرت سرمایه گذاری مطرح بوده است. شرایط کلی این برنامه مهاجرتی از قرار زیر است:

  • سابقه مدیریت حداقل ۲ سال در ۵ سال گذشته 
  • مالکیت دارایی منقول و غیر منقول به میزان ۲ میلیون کانادایی 
  • سرمایه گذاری بدون بازگشت به میزان تقریبی ۳۵۰،۰۰۰$ دلار کانادایی

از مهمترین ویژگیهای این روش مهاجرت, عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی, عدم نیاز به تحصیلات عالیه, اعطای اقامت دائم غیر مشروط به متقاضی و خانواده ایشان, و احتمال زیاد قبولی پرونده می باشد. اداره مهاجرت در هر سال اقدام به پذیرش تعداد محدودی پرونده (۱۷۵۰ پرونده) می کند. چون تکمیل پرونده کامل سرمایه گذاری بین ۱ تا ۲ ماه به طول می انجامد در صورت واجد شرایط بودن از همین حالا اقدام کنید.

برای ارزیابی شرایط خود در این روش مهاجرت در یک جلسه  مشاوره رایگان یا از طریق تلفن هم اکنون با ما تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک 

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

نام رسمی روش مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا EB5 است که از زیر مجموعه های مهاجرتی EB آمریکا بوده که به متقاضی اقامت دائم و گرین کارت آمریکا اعطاء می شود. EB5 از کم شرط ترین روشهای مهاجرت محسوب می شود و از مزیتهای اصلی این روش مهاجرت برگشت پذیری وجه سرمایه گذاری, سرعت بالای اخذ ویزا, درصد قبولی بالا و عدم نیاز به اثبات سابقه مدیریت می باشد. همچنین در این روش نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و تحصیلات عالیه نیست. شرایط اصلی برنامه مهاجرت EB5 آمریکا شرح زیر می باشد:

  •  دارایی به میزان ۱,۰۰۰,۰۰۰$ دلار آمریکایی 
  • سرمایه گذاری با بازگشت به میزان ۵۰۰,۰۰۰$ دلار آمریکایی که پس از ۵ سال به متقاضی استرداد خواهد شد.

اولین و مهمترین گام برای شروع به تشکیل پرونده EB5 یافتن یک پروژه کم ریسک و مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا است. بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی, خدماتی, بیزنسی, توریستی و غیره مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا در حال حاضر موجود می باشد. بر خلاف برخی از شرکتهای مهاجرتی و حقوقی, شرکت ایمی گلوب هیچ شراکت مالی با هیچ یک از پروژهای موجود نداشته و همین امر به ما این امکان را می دهد که در یافتن پروژه مناسب مهاجرت EB5 فقط منافع موکلان خود را در نظر بگیریم. از بین بیش از ۲۰۰ پروژه موجود, در حال حاضر ما فقط ۲ پروژه مورد تایید اداره مهاجرت آمریکا را که خطر ورشکستگی آنها بسیار پایین بوده و  دارای پتانسیل بالای اشتغال زایی می باشند به موکلان خود پیشنهاد می کنیم. هرچند ما امکان انتخاب هر یک از پروژه های موجود دیگر را در صورت تمایل موکلانمان, به ایشان ارایه می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر  راجع به پروژه های موجود مناسب سرمایه گذاری EB5 و همینطور برای ارزیابی شرایط خود با ما تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا از طریق EB5

بازگشت به بالا