Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

جغرافیای کانادا

جغرافیای کانادا جغرافیای کانادا

کشور کانادا قسمت وسیعی از شمال آمریکای شمالی را فرا گرفته است و از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب و اقیانوس قطب شمال گسترده شده است. کانادا از نظر مساحت دومین کشور پهناور دنیا به حساب می آید که با ایالات متحده از جنوب و آلاسکا از شمال هم مرز است. کانادا به لحاظ مساحت (مساحت خشکی و دریا) بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیا و پهناورترین کشور قاره آمریکاست

. از لحاظ مساحت خشکی رتبه چهارم را بعد از روسیه، چین و ایالات متحده دارد. از سال 1925 کانادا ادعای مالکیت بخشی از قطب شمال را دارد اما این ادعا به تایید جهانی نرسیده است. کانادا طولانی ترین خط ساحلی جهان را دارد(243000 کیلومتر).

پراکندگی جمعیت 3.5 شهروند در هر کیلومتر مربع از کمترین تراکم های جهان است. پر جمعیت ترین بخش کشور کانادا واقع در یکی از شهرهای استان کبک است که این منطقه در امتداد دریاچه Great Lakes و رودخانه Saint Lawrence واقع در جنوب شرقی کانادا واقع شده است. در شمال این ناحیه یک آب بند پهناور وجود دارد. این ناحیه دارای صخره های صیقلی به جا مانده ازعصر یخبندان، سطح نازکی از خاک، مواد معدنی غنی، رودخانه ها و دریاچه های پراکنده است. کانادا به مراتب از هر کشور دیگری دریاچه های بیشتری دارد.همچنین حجم گسترده ای از آب شیرین دنیا در کانادا واقع شده است.

آیا می دانید واجد شرایط کدام روش مهاجرت هستید؟

بازگشت به بالا