Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون حکم مهاجرتی ترامپ

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 04:20 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون حکم مهاجرتی ترامپ آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون حکم مهاجرتی ترامپ

پس بلوکه شدن کامل حکم اول ترامپ و اعمال تغییرهای اساسی در حکم دوم ترامپ توسط سیستم قضایی آمریکا، ترامپ و مشاورانش اقدام به تنظیم نسخه سوم حکم ضد مهاجرتی ترامپ کردند. در نسخه سوم حکم، تیم حقوقی کاخ سفید با در نظر گرفتن مشکلات در دو حکم قبلی سعی بر نگاشتن حکمی کردند که مخالفان از لحاظ قانونی نتوانند خرده ای به آن بگیرند. با تمام تلاشهای ترامپ و تیمش، بنظر میرسد در نسخه نهایی حکم، هنوز مشکلات اصلی قبلی و تناقضات با قانون اساسی کشور آمریکا رفع نشده است. حدود ۳ هفته پس از معرفی حکم سوم ترامپ، یک قاضی فدرال اهل ایالات هوایی نسخه سوم حکم ضد مهاجرتی ترامپ را بر خلاف قانون اساسی کشور دانست و آن را در سراسر کشور بلوکه اعلام کرد.

هرچند اخیرا ۲ قاضی دیگر هم از شهرهای مختلف آمریکا آخرین نسخه حکم ترامپ را غیر قانونی خوانده و اعمال آن را برخلاف قانون اساسی کشور دانسته اند، اما در حال حاضر به دلیل حکم دادگاه عالی، نسخه سوم حکم ضد مهاجرتی ترامپ بطور موقت اجرایی بوده و تا زمان تصمیم گیری نهایی دادگاه عالی که زمان ان اواسط تابستان ۲۰۱۸ اعلام شده است، این حکم قانون کشور آمریکا می باشد. در این مدت، بنا بر مفاد حکم، متقاضیانی که از کشورهای تحریم شده هستند باید برای اخذ ویزا پروسه اداری به نام "ویور" (Waiver) را انجام دهند. 

بازگشت به بالا