Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

آیا هنوز فرصت کافی برای تکمیل پرونده تخصصی فدرال هست؟

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: پنج شنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 02:13 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
آیا هنوز فرصت کافی برای تکمیل پرونده تخصصی فدرال هست؟ آیا هنوز فرصت کافی برای تکمیل پرونده تخصصی فدرال هست؟

امسال آخرین سالی است که اداره مهاجرت کانادا پرونده تخصصی فدرال پذیرش می کند و تا پایان مهلت پذیرش فقط کمتر از ٢ ماه زمان باقی مانده است. پذیرش پرونده تخصصی فدرال امسال از ماه می ٢٠١٤ آغاز و تا آخرین روز ماه دسامبر ٢٠١٤ ادامه خواهد داشت. از سال دیگر روش جدید جایگزین مهاجرت تخصصی فدرال خواهد شد. در زیر آخرین اخبار و اطلاعات درباره روش مهاجرت تخصصی فدرال را برای متقاضیان محترم نگاشته ایم:

روند تکمیل ظرفیت شغلهای لیست مشاغل تخصصی فدرال

طبق آخرین گزارش اداره مهاجرت کانادا تعداد ٨,١٠١ پرونده تخصصی فدرال توسط اداره مهاجرت کانادا دریافت شده است. تا زمان این گزارش ظرفیت پذیرش فقط ٢ شغل (برنامه نویسان کامپیوتر و طراحان رسانه های هوشمند و تعاملی - کد NOC ٢١٤٧ وتحلیلگران مالی و سرمایه گذاری با کد NOC ١١١٢) از ٥٠ شغل لیست تکمیل شده است. لیست کامل را در صفحه گزارش تکمیل ظرفیت شغلهای لیست مشاغل تخصصی فدرال مشاهده کنید.

آیا هنوز فرصت کافی برای تکمیل پرونده باقی مانده است؟

وقتگیرترین قسمت تکمیل پرونده, تهیه مدرک زبان آیلتس توسط متقاضی و ارزیابی تحصیلی متقاضی توسط ارگانهای کانادایی می باشد. مدرک آیلتس از مدارک اصلی تشکیل پرونده محسوب میشود که باید در همان ابتدا برای اداره مهاجرت ارسال شود. برای متقاضیانی که سطح زبان انگلیسی آنها در حد حداقل ٦ آیلتس نمی باشد تقریبا دیگر فرصتی برای گذراندن دوره های آموزشی زبان نمانده و بهتر است روشهای دیگر مهاجرت را پیگیری کنند. اما برای متقاضیانی که دانش زبان بالا دارند و فقط باید امتحان آیلتس دهند هنوز امکان تکمیل پرونده وجود دارد. امتحان آیلتس در هر ماه با تعداد محدود در ایران برگزار می شود که هرچه به پایان مهلت پذیرش تخصصی فدرال نزدیک تر می شویم ثبت نام در این آزمونها دشوارتر می شود. پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام به هر کاری برای تشکیل پرونده مهاجرت تخصصی فدرال در اولین آزمون زبان آیلتس موجود ثبت نام کنید.

از دیگر مدارکی که در ابتدا باید با بقیه مدارک برای اداره مهاجرت کانادا ارسال شود نتیجه ارزیابی تحصیلی متقاضیان است. این ارزیابی باید توسط ارگانهای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا مانند WES انجام شود. ارزیابی تحصیلی برای همه رشته ها به غیر از رشته های پزشکی و داروسازی در کمتر از ١ ماه انجام می شود. برای رشته های پزشکی و داروسازی اخذ این ارزیابی تحصیلی حدود ٢ ماه زمان می برد که با توجه به فرصت باقی مانده میتوان نتیجه گیری کرد که متقاضیان با تحصیلات در رشته های داروسازی و پزشکی که تا این زمان ارزیابی تحصیلی خود را تهیه نکرده اند احتمالا فرصت کافی برای تکمیل و ارسال پرونده مهاجرتی تخصصی فدرال نخواهند داشت. برای بقیه رشته ها هنوز فرصت هست.

نحوه پذیرش سال آینده چگونه خواهد بود؟

از ژانویه سال ٢٠١٥ مقارن با ١١ دی ١٣٩٣، متقاضیان روش تخصصی باید به طریقی جدید که اصطلاحا "Expression Of Interest" یا ترجمه فارسی آن "ابراز علاقه" نام دارد اقدام کنند. توضیح کامل درباره روش جایگزین تخصصی فدرال در سال ٢٠١٥ را اینجا مطالعه فرمایید. ما همچنین روشهای زیر را برای متقاضیانی که امسال امکان ارسال پرونده برایشان وجود ندارد پیشنهاد میکنیم:

برای کسب اطلاعات درباره جزییات تکمیل پرونده برای مهاجرت از طریق تخصصی فدرال و کبک, مهاجرت کاری به آمریکا EB3 و نیروی متخصص استان نوا اسکوشیا با خانم الیزا مشتاقی نژاد (عضو رسمی جامعه مشاوران مهاجرت کانادا ICCRC شماره عضویت R416015) تماس بگیرید.

آیا می دانید واجد شرایط کدام روش مهاجرت هستید؟

بازگشت به بالا