Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک سرانجام برای ایرانیان باز شد

مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک سرانجام برای ایرانیان باز شد مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک سرانجام برای ایرانیان باز شد

بیش از ۲ سال است که دولت کانادا برای هیچ متقاضی مهاجرت سرمایه گذاری ایرانی مجوز انتقال وجه از ایران را بصورت قانونی (بانک به بانک نه از طریق صراف) صادر نکرده است. این امر موجب تاخیر های بسیار طولانی و مردود شدن پرونده های سرمایه گذاری و کارآفرینی بسیاری از هموطنان ما شده است. با اینکه تکمیل پرونده های سرمایه گذاری از تخصص های اصلی دفتر ما بوده و هست, در چند ماه گذشته ما از قبول پرونده های مهاجرت بیزنسی, به ویژه سرمایه گذاری استان کبک که از آسان ترین و بهترین روشهای مهاجرت به کانادا است خودداری کردیم. اما به تازگی اتفاقات مهمی رخ داده است که خوشبختانه راه برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک دوباره باز شده است.

پس از اعلام شرایط پذیرش پرونده سرمایه گذاری استان کبک برای سال ۲۰۱۵ از سوی اداره مهاجرت این استان تغییرات عمده ای در نحوه تشکیل پرونده سرمایه گذاری کبک اعمال کرد که از مهمترین این تغییرات این است که متقاضی باید قبل از تشکیل پرونده با یکی از موسسات مالی مورد تایید اداره مهاجرت کبک برای انتقال وجه سرمایه گذاری قراردادی منعقد کند. مشکل اینجا بود که چون دولت فدرال کانادا اجازه انتقال قانونی هیچ وجهی را در ۲ سال گذشته به متقاضیان ایرانی نداده بود هیچ یک از موسسات مالی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اقدام به انعقاد قرارداد با متقاضیان ایرانی نمی کردند. 

پس از چندین ماه پیگیری مصرانه و چند جانبه عده زیادی از مشاوران مهاجرت کانادا عضو کانون ICCRC در ونکوور و تورنتو سرانجام یکی از این موسسات حاضر به عقد قرارداد و خدمات دادن به متقاضیان ایرانی شده است.

از آنجا که اداره مهاجرت استان کبک علاوه بر محدودیت ظرفیت پذیرش محدودیت زمانی نیز برای پذیرش سال ۲۰۱۵ اعمال کرده است, متقاضیان و علاقمندان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استان کبک فقط تا ۲۰ مارس ۲۰۱۵ مصادف با ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ مهلت دارند تا پرونده خود را ارسال کنند. البته این را در نظر بگیرید که تکمیل پرونده کامل این روش حدود ۲ هفته زمان می برد. 

برای ارزیابی شرایط خود برای این روش مهاجرت در یک جلسه  مشاوره رایگان یا از طریق تلفن هم اکنون با ما تماس بگیرید. 

بازگشت به بالا