Menu

*** نوروز سال ۱۴۰۳ بر یکایک هموطنان عزیز مبارک باد ***

گزینش متقاضیان مهاجرت تخصصی کانادا بدون پیشنهاد کاری و بدون قبولی استانی

  • نوشته شده توسط 
  • تاریخ آخرین ویرایش: پنج شنبه, 10 اسفند 1396 ساعت 02:13 بیش از ۶ ماه از تاریخ آخرین ویرایش این مقاله می گذرد. جهت اطمینان از اعتبار این مقاله با ما تماس بگیرید
گزینش متقاضیان مهاجرت تخصصی کانادا بدون پیشنهاد کاری و بدون قبولی استانی گزینش متقاضیان مهاجرت تخصصی کانادا بدون پیشنهاد کاری و بدون قبولی استانی

پنجمین دوره گزینش پرونده های متقاضیان مهاجرت تخصصی کانادا از طریق سیستم ورود پیشتاز در روز ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ توسط اداره مهاجرت کانادا انجام شد. همانطور که در مقاله های قبل به ان اشاره کرده بودیم, حداقل امتیاز برای گزینش پرونده های تخصصی همواره با کاهش همراه بوده است (از ۸۸۶ امتیاز در دوره اول به ۷۳۵ امتیاز در دوره چهارم). در دوره پنجم نیز حداقل امتیاز مورد نیاز برای گزینش به میزان چشمگیری نزول یافت و با کاهش ۲۵۴ امتیاز, از ۷۳۵ امتیاز در دوره چهارم به ۴۸۱ امتیاز در دوره پنجم رسید.

اما مهمترین ویژگی این کاهش امتیاز در دوره پنجم این است که در این دوره برای اولین بار پس از افتتاح پذیرش به روش جدید, تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت تخصصی داخل سیستم ورود پیشتاز بدون پیشنهاد کاری و بدون داشتن نامه قبولی استانی گزینش شدند و از سوی اداره مهاجرت کانادا برای اخذ ویزای دائم کانادا دعوت نامه گرفتند. با سختگیریهای چند سال اخیر دولت کانادا در برنامه های مهاجرتی کانادا این مطمانا خبر بسیار مهم و خوشایندی برای متقاضیان مهاجرت تخصصی است چرا که تا قبل از این دوره, دشواری و پیچیدگیهای اخذ پیشنهاد کاری کانادایی و ابهامات برنامه های تخصصی استانی مانند تخصصی ساسکاچوان و نوا اسکوشیا مانع از این شده بود که بسیاری از متقاضیان علاقمند به روش تخصصی اقدام به تشکیل پرونده کنند.

در دوره پنجم تعداد ۱۶۲۰ پرونده مهاجرت تخصصی گزینش شدند که با این تعداد, مجموع پرونده های گزینش شده برای اعطای اقامت دائم کانادا از طریق تخصصی تا به حال در سال ۲۰۱۵ به ۵۲۱۴ رسید. هرچند امکان گزینش شدن متقاضیان مهاجرت تخصصی کانادا بدون پیشنهاد کاری و بدون قبولی استانی نکته بسیار مثبتی به شمار میرود, اما علاقه مندان مهاجرت از این طریق باید در نظر بگیرند که پذیرش پرونده تخصصی سقف تعداد نیز دارد و با آسانتر شدن شرایط پذیرش این ظرفیت تعداد زودتر از قبل تکمیل خواهد شد.  

 جدول زیر جزییات پنج دوره گزینش متقاضیان مهاجرت تخصصی در سیستم ورود پیشتاز را نشان میدهد:

دوره گزینش تاریخ گزینش تعداد دعوتنامه های صادر شده حداقل امتیاز برای قبولی
 دوره اول  ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۷۷۹ ۸۸۶
 دوره دوم  ۱۸ بهمن ۱۳۹۳  ۷۷۹ ۸۱۸
 دوره سوم  ۱ اسفند ۱۳۹۳  ۸۴۹ ۸۰۸
 دوره چهارم  ۸ اسفند ۱۳۹۳  ۱۱۸۷ ۷۳۵
دوره پنجم ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶۲۰  ۴۸۱ 

برای اقدام به تشکیل پرونده برای مهاجرت تخصصی کانادا در سیستم جدید ورود پیشتاز مراحل زیر را انجام دهید:

۱- ابتدا برای ارزیابی شرایط خود و اطلاع از واجد شرایط بودن کلی، فرم ارزیابی هوشمند ما را تکمیل کنید. به لینک زیر رفته و برای سوال "نوع مهاجرت درخواستی" گزینه "روش تخصصی فدرال ٢٠١٥" را انتخاب کنید. سپس تمام سوالات را با دقت پاسخ دهید. پس از ارسال این فرم نتیجه ارزیابی شما از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهد شد.

 

۲- پس از ارسال فرم بالا و در صورت دریافت نتیجه مبنی بر واجد شرایط بودن کلی خود به لینک زیر رفته و با تکمیل فرم ارزیابی جامع امتیاز خود را برای روش "ورود پیشتاز" یا Express Entry دریافت کنید.

 

۳- در صورتی که امتیاز شما در ارزیابی بالا که به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد از حداقل امتیاز گزینش کنونی یعنی ۴۸۱ بیشتر باشد شما واجد شرایط  هستید. در این صورت  با ما تماس بگیرید تا هر چه سریعتر برای تشکیل پرونده مهاجرتی شما اقدام شود. 

 

*تمام سیستمهای ارزیابی هوشمند ارایه شده توسط شرکت مهاجرتی ایمی گلوب ۱۰۰% منطبق با سیستمهای گزینش اداره مهاجرت کانادا می باشند.

بازگشت به بالا